Concerten
wo 2 jul 2025
Op vrijdagavond 12 september openen we het nieuwe seizoen met een feestelijk openluchtconcert in het Sloterpark in Amsterdam Nieuw-West. Onder leiding van de energieke dirigent Stéphane Denève neemt het orkest je mee op een kleurrijke muzikale reis vol bruisende dansritmes. Van harte welkom – de toegang is gratis!
Op deze bijzondere avond klinkt muziek die bruggen bouwt tussen mensen en culturen. Na een spetterend voorprogramma door jonge musici speelt het Concertgebouworkest vanaf 20.15 uur bekende klanken van Tsjaikovski, Dvořák, Grieg, Moesorgski, Ravel en Bernstein, én muziek van componisten van nu: Claude Chalhoub en Karmit Fadael. ISH Dance Collective uit Amsterdam Nieuw-West brengt extra beweging met een unieke choreografie bij twee stukken.
Lees hier meer over het concertprogramma
Voor de vijfde keer trekken we de stad in om het seizoen te openen samen met alle Amsterdammers. Dat doen we telkens op een andere plek. Na de Dam (2021), het Westerpark (2022), de NDSM-werf in Noord (2023) en het Nelson Mandelapark in Amsterdam-Zuidoost (2024) is nu Nieuw-West aan de beurt, waar het orkest sinds kort ook samenwerkt met Theater Meervaart.
Opening Night 2025 van het Concertgebouworkest is een avond vol muziek, dans en ontmoetingen in de buitenlucht. Het orkest speelt vanaf 20.15 uur.
Maar eerst, van 18.45 tot 19.30 uur, laat jong talent uit Nieuw-West en ver daarbuiten van zich horen in een bruisend voorprogramma! Jonge Strijkers en Blazers Nederland en het reART Wereldmuziek Koor & Ensemble spelen onder leiding van Concertgebouworkest-trombonist Nico Schippers werken van onder anderen Selim Doğru, naast klezmer en traditionele Arabische, Syrische en Turkse muziek, met medewerking van de jonge zangeres Ayşe Devrim Özalp, en vioolsolisten Emma Breedveld en Naomi Bach. Selim Doğru componeerde voor de gelegenheid een nieuw werk, de Nieuw-West Rhapsody, dat in het kader van het festival Amsterdam Klinkt wordt uitgevoerd samen met het publiek.
Verwacht een zomerse sfeer, verrassende muzikale ontmoetingen, foodtrucks met lekkers, en een unieke avond in het groen van het Sloterpark.
Ook als u niet bij het concert in het Sloterpark kunt zijn, hoeft u niets te missen: op zaterdag 13 september wordt het concert door AVROTROS uitgezonden via NPO 2 om 22.45 uur.